Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 18:17
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Sport
23 Maja, 2019

Rychtal: Święto patrona gimnazjum po raz ostatni

Rychtalscy gimnazjaliści obchodzili Święto Patrona Szkoły w ramach projektu „Rajd rowerowy ścieżkami Karola Wojtyły”.

W związku z przemianami w polskiej oświacie gimnazja od przyszłego roku szkolnego przestaną istnieć. I mimo że klasy trzecie Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rychtalu są już oddziałami w szkole podstawowej, to jednak zachowały prawo do ceremoniału, którego nierozerwalną częścią są obchody Święta Patrona Szkoły.
W wewnętrznej debacie środowiska gimnazjalnego uzgodniono, że w tym roku święto patrona odbędzie się w ramach projektu „Rajd rowerowy ścieżkami Karola Wojtyły”. Ścieżki, którymi podróżowali uczniowie wraz z wychowawcami, naznaczone były stacjami tematycznymi, powiązanymi z postacią patrona szkoły, który pozostanie na zawsze nie tylko w pamięci, ale także w sercach całego środowiska szkolnego. Dodatkowo znane wszystkim słowa Karola Wojtyły: „Bądźcie wymagający wobec otaczającego was świata, ale przede wszystkim wymagajcie od siebie samych” wzmacniały poczucie obowiązku związanego z kultywowaniem tradycji poprzedników.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!