Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 21:08
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Rychtal
22 Maja, 2018

Rychtal: Leśnym szlakiem na dwóch kółkach

Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakiem sosny rychtalskiej”.

13 maja br., o godz. 14.00, z „Maciejówki” koło Zgorzelca wyruszył Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakiem sosny rychtalskiej”. Organizatorami tego niecodziennego wydarzenia był Maciej Hojeński i Adam Staszczyk. Uczestnicy mieli zapewnione ubezpieczenie, posiłek regeneracyjny, napoje oraz mogli skorzystać z miejsca na ognisko i możliwości grillowania.
W rajdzie udział wzięło ponad 30 osób. Trasa o długości 9 km przebiegała krętą ścieżką z licznymi wzniesieniami i stromymi zjazdami przez las rychtalski i rezerwat przyrody „Studnica”. - To było miło spędzone popołudnie w rodzinnym gronie i dobrym towarzystwie. Pogoda dopisała, więc było wielu uczestników. Rajd zaczął się o godz. 14.00, wszyscy się zjechali, zapoznali z regulaminem i wyruszyliśmy na około godzinną wycieczkę po lesie. Zgodnie z nazwą rajdu – „Szlakiem sosny rychtalskiej” – zwiedzaliśmy tereny rychtalskich lasów, po czym wróciliśmy na „Maciejówkę” koło Zgorzelca, gdzie był posiłek regeneracyjny, a dzieci miały miejsce do zabaw i gier – relacjonuje A. Staszczyk.
- Chciałem podziękować wszystkim uczestnikom za udział i zaprosić na kolejne rajdy – podsumowuje organizator.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!