Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 19:48
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Sport
27 Sierpnia, 2020

Powiat: Znów na rowerze w daleki świat

Leszek Dąbrowski udał się do Henrykowa Lubańskiego, gdzie rośnie najstarsze drzewo w Polsce – cis „Henryk”.

Kępiński cyklista Leszek Dąbrowski do swoich rowerowych eskapad postanowił dołączyć niemal 240-kilometrową trasę do Henrykowa Lubańskiego, gdzie rośnie najstarsze drzewo w Polsce – cis „Henryk”, którego wiek szacuje się na około 1250-1300 lat.
Pomysł zrodził się stosunkowo niedawno. - W trakcie oglądania moich notatek wyjazdowych z 2013 r., kiedy byłem w Kołobrzegu, zatrzymałem się na temacie odwiedzonego przeze mnie drzewa „Bolesław” w Ustroniu Morskim, które miało 800 lat, a które w 2016 r. zostało przewrócone przez wiatr. Zacząłem przeglądać Internet i przypadkowo trafiłem na informację o najstarszym drzewie w Polsce – cisie „Henryku”. Wcześniej planowałem wyjazd na Białoruś, jednak postanowiłem zmienić plany i udać się rowerem do Henrykowa Lubańskiego. Przygotowania trwały około miesiąca. Załatwiłem polisę ubezpieczeniową, mapy oraz listy polecające z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie. Od starosty i burmistrza otrzymałem upominki, które zostawiałem, gdy otrzymywałem wpisy do notesu przejazdowego w różnych miejscach. W trasę postanowiłem wyruszyć 1 sierpnia – opowiada L. Dąbrowski.

~ KR

Więcej w nr 35 (1392) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!