Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 23:26
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Sport
11 Lipca, 2019

Powiat: Zadebiutowali na powiatowym szlaku

Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy „Na powiatowym szlaku” za nami.

Ponad 40 przemierzonych kilometrów. Ponad 35 stopni Celsjusza i pełne słońce. Ponad 70 uczestników gotowych, by dojechać do Ustronia koło Opatowa – tak można by posumować pierwszą odsłonę powiatowego przedsięwzięcia.
W niedzielę, 30 czerwca br., punktualnie w południe spod siedziby Starostwa Powiatowego w Kępnie wystartował pierwszy rodzinny rajd. Na trasę wyruszyli wszyscy chętni: starsi i młodsi, mniej i bardziej wytrawni cykliści. Grupie towarzyszył również na rowerze starosta kępiński Robert Kieruzal.
Niedzielna wyprawa rowerowa to jeden z elementów wpisujących się w obchody 20-lecia samorządu powiatowego. Jak zaznaczył starosta R. Kieruzal: - W drodze do pracy czy w ramach dziennych obowiązków i natłoku spraw trudno nam niejednokrotnie zobaczyć, gdzie mieszkamy i funkcjonujemy. Nie mamy czasu na podziwianie widoków, nie zauważamy jak zmieniają się poszczególne miejscowości, jak zmienia i rozwija się powiat. Rajd to czas na odpoczynek od codziennego zgiełku, ale także okazja do poznania naszego regionu – podkreślił.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 28 (1334) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!