Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2021, 05:25
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Powiat
9 Lipca, 2020

Powiat: Wspólnie dla wielkopolskich wsi

29 czerwca Sejmik Województwa Wielkopolskiego przyjął stosowną uchwałą rozstrzygnięcie X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Łączne wsparcie finansowe w wysokości 3,2 milionów złotych trafi do 124 jednostek samorządu terytorialnego na terenie województwa.

Konkurs „Pięknieje wielkopolska wieś” organizowany jest w ramach programu „Wielkopolska odnowa wsi”. Jego głównym celem jest aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich na poziomie sołectwa w kierunku ich zaangażowania na rzecz rozwoju własnej miejscowości i społeczności. Konkurs wspiera realizację niewielkich projektów służących zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych. Dofinansowanie przyznane zostało również sześciu sołectwom, znajdującym się na terenie powiatu kępińskiego.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 28 (1385) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!