Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 09:57
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kraj
24 Lutego, 2022

Powiat: Wichury wyrządziły szkody

Orkany Dudley i Eunice wyrządziły wiele szkód w kraju.

W ostatnich dniach pogoda dawała się nam we znaki w związku z przejściem nad Polską dwóch orkanów – czyli wichur na obszarach z niskim ciśnieniem atmosferycznym. Pierwszy z nich – nazwany Dudley – dotarł do Polski w czwartek, 17 lutego br., natomiast Eunice przybyła w sobotę, 20 lutego br. Oba orkany przyniosły ze sobą silny wiatr z bardzo mocnymi podmuchami, intensywne opady i lokalne burze. Porywy wiatru przekraczały 120 km/h. Żywioł wyrządził liczne szkody. Uszkodzone budynki, powalone drzewa, połamane konary, braki w dostawie prądu, utrudnienia na drogach (w tym przewrócone samochody, głównie ciężarowe), w transporcie kolejowym, jak i lotniczym. Niestety, nie obyło się również bez ofiar śmiertelnych oraz osób poszkodowanych.
Orkan Dudley poczynił olbrzymie zniszczenia głównie w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. W Dobrzycy obok Pleszewa przeszła trąba powietrzna, która zniszczyła kilkadziesiąt domów. W Wielkopolsce straż pożarna interweniowała około 2400 razy, z czego interwencji, które dotyczyły budynków mieszkalnych, było ponad 600. Szczególnie ucierpiał powiat pleszewski, kaliski oraz turecki. W skali województwa poszkodowana jest jedna osoba – drzewo przewróciło się na mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego.

~ KR

Więcej w nr 8 (1467) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!