Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Angeli, Przemysława, Zenobii 29 Października 2020, 20:17
Dziś 12°C
Jutro 7°C
Baranów
12 Sierpnia, 2020

Powiat: Trzy pożary podczas żniw

Pożary kombajnu rolniczego w Żurawińcu i Aniołce Pierwszej oraz prasy rolniczej w Piotrówce.

28 lipca br., około godziny 10.40, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kombajnu rolniczego w Żurawińcu. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie oraz OSP Mroczeń, OSP Baranów i OSP Nowa Wieś Książęca.
Właściciel podjął próbę gaszenia maszyny przed przybyciem służb ratowniczych za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego, dzięki czemu rozwój pożaru został zahamowany i ogień nie przeniósł się na płody rolne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na objętą pożarem komorę silnika, co doprowadziło do jego ugaszenia. - Po ugaszeniu i schłodzeniu miejsca objętego pożarem za pomocą kamery termowizyjnej dokładnie sprawdzono wnętrze maszyny, nie stwierdzając podwyższonej temperatury – podkreśla oficer prasowy KP PSP Kępno kpt. Paweł Michalski.

~ KR

Więcej w nr 33 (1390) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!