Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Brunona, Jana, Wery 13 Lipca 2024, 01:01
Dziś 23°C
Jutro 17°C
Powiat
24 Października, 2023

Powiat: Trzy arterie powiatowe otwarte

W sobotnie przedpołudnie, 7 października br., uroczyście otwarto trzy drogi powiatowe w gminie Kępno.

W Świbie otwarto wyremontowany odcinek drogi powiatowej, prowadzącej przez tę miejscowość. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanemu przez Powiat Kępiński dofinansowaniu w ramach Programu Polski Ład.
Zakres inwestycji obejmował odcinek o długości 2,7 kilometra od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 482 przez całą miejscowość Świba w kierunku miejscowości Kierzno. Koszt inwestycji to 1 483 160,42 zł.
W otwarciu drogi, obok starosty Roberta Kieruzala, wicestarosty Alicji Śniegockiej, członków Zarządu Powiatu Krystyny Możdżanowskiej i Marka Potarzyckiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorza Berskiego udział wzięli: Andżelika Możdżanowska – poseł do Parlamentu Europejskiego, Tomasz Ławniczak – poseł na Sejm RP, Piotr Psikus – burmistrz miasta i gminy Kępno oraz licznie zebrani mieszkańcy sołectwa Świba.

~ m

Więcej w nr 43 (1553) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!