Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Liwiusza, Tekli 23 Września 2019, 11:36
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Policja i straż pożarna
26 Lutego, 2019

Powiat: Kierowcy na „podwójnym gazie”

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

28 stycznia br., około godziny 15.30, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie udali się do Mikorzyna. - Z informacji, jaką otrzymali od dyżurnego kępińskiej jednostki, po miejscowości miał jeździć pojazd, którego kierujący mógł być nietrzeźwy. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać wskazane auto – mówi oficer prasowa KPP Kępno sierż. Justyna Niczke. Kierującego volkswagenem, 44-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego, poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile.
Następnego dnia, około godziny 6.30, w miejscowości Jankowy doszło do kolizji, której sprawca jechał na „podwójnym gazie”. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia, ustalili, że kierujący fordem, 64-letni mieszkaniec Kępna, jadąc w kierunku Baranowa, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącym audi, którym kierował 29-letni mieszkaniec gminy Trzcinica. Kępnianin w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu.
3 lutego br., około godziny 8.20, policjanci z Posterunku Policji z Trzcinicy zatrzymali w Laskach kolejnego nietrzeźwego kierującego. - 47-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego kierował oplem, mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu – relacjonuje funkcjonariuszka.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 8 (1314) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!