Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Błażeja, Margerity, Saturnina 30 Listopada 2020, 05:05
Dziś 1°C
Jutro 1°C
Powiat
23 Lipca, 2020

Powiat: Dofinansowania od marszałka dla czterech gmin w powiecie

Marszałek województwa Wielkopolskiego wręczy promesy na dofinansowanie inwestycji w ramach projektu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

W Urzędzie Gminy w Łęce Opatowskiej wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski 20 lipca br. podpisał umowy z przedstawicielami samorządów z powiatu kępińskiego na dofinansowanie z X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Łączne wsparcie finansowe w wysokości 3,2 mln zł trafi do 124 jednostek samorządu terytorialnego na terenie województwa. W powiecie kępińskim będzie to 6 sołectw. - „Pięknieje wielkopolska wieś” to konkurs, który daje szansę lokalnym społecznościom na zrealizowanie projektów przyczyniających się do podniesienia walorów kulturowych, przyrodniczych, rekreacyjnych oraz poprawienia dostępności przestrzeni publicznej dla mieszkańców „małej ojczyzny” – stwierdził K. Grabowski.

~ Oprac. m

Więcej w nr 30 (1387) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!