Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2024, 10:12
Dziś 6°C
Jutro 14°C
Kraj
13 Lutego, 2024

Powiat: „Będziemy protestować do skutku”

Nie chcemy Zielonego Ładu w Polsce! To nie będzie odbywać się naszym kosztem – wręcz krzyczą na rozpoczętym 9 lutego br. proteście w Słupi pod Kępnem rolnicy z Kępińskiego.

Rolnicy zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych oraz wielu popierających postulaty związkowców rozpoczęli w piątek, 9 lutego br., strajk generalny. Protest ma się odbywać przez 30 dni, a rolnicy planują blokady dróg na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem przejść granicznych z Ukrainą.
Strajk wymierzony jest przeciw decyzji Komisji Europejskiej o przedłużeniu zgody na bezcłowy import żywności produkowanej przez międzynarodowe agroholdingi na Ukrainie, wdrażaniu „Europejskiego Zielonego Ładu” i ograniczaniu hodowli zwierząt.

~ m

Więcej w nr 7 (1568) 2024 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

~ An
2024-02-15  /  09:05

Strajk jest wymierzony przeciwko uczciwym ludziom, którzy nic nie zawinili, a muszą stać w korkach jadąc do pracy , lub do lekarza.