Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Liwiusza, Tekli 23 Września 2019, 11:26
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Policja i straż pożarna
9 Listopada, 2017

Policja: Ciągnik rolniczy wjechał w autobus

W autokarze przebywało 21 dzieci. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

23 października br., o godz. 15.21, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie zostało powiadomione o zdarzeniu w Nowej Wsi Książęcej – doszło tam do kolizji ciągnika rolniczego z autobusem przewożącym dzieci. – Strażacy zabezpieczyli miejsce działań i przystąpili do oceny stanu osób biorących udział w zdarzeniu – łącznie 24 dzieci i 3 dorosłych. Na szczęście tylko dwoje dzieci odniosło lekkie obrażenia, a po ich przebadaniu przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego nie stwierdzono potrzeby hospitalizacji. Następnie dzieci wraz z opiekunem zostały zabrane przez autobus zastępczy. Po czynnościach policji pojazdy biorące udział w zdarzeniu przejechały w bezpieczne miejsce, tym samym przywrócono ruch na drodze, która w czasie działań była całkowicie zablokowana – powiadomił rzecznik prasowy KP PSP Kępno kpt. Jarosław Kucharzak.
Winę za zdarzenie ponosi kierowca ciągnika. Patrol policji z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który udał się na miejsce zdarzenia ustalił, że 37-letni mieszkaniec gminy Perzów, kierujący ciągnikiem, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze uderzył w autobus wiozący dzieci.
Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Ponadto policjanci ustalili, że 38-latek jechał z przyczepą niedopuszczoną do ruchu. Przyczepa nie miała także opłaconego OC. Tutaj sprawa znajdzie swoje rozstrzygnięcie w Funduszu Gwarancyjnym.
Na miejscu działały 3 zastępy straży pożarnej: 2 z JRG Kępno i jeden z OSP Nowa Wieś Książęca oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!