Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 01:59
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Sport
29 Września, 2021

Poczesna: Jan Kasendra wicemistrzem Polski w tenisie stołowym

W Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Poczesnej koło Częstochowy odbyły się XII Mistrzostwa Polski Amatorów w Tenisie Stołowym.

W turnieju duży sukces osiągnął emerytowany 61-letni nauczyciel z Kępna Jan Kasendra, który w silnej konkurencji najlepszych amatorów (w tym również byłych zawodników) z całej Polski w kategorii powyżej 61 lat zajął 2. miejsce. Sympatykom tenisa stołowego należy się wyjaśnienie, że w naszym kraju rozgrywane są dwa niezależne turnieje w randze Mistrzostw Polski. Jeden w Poczesnej (wcześniejsze 8. edycji w Częstochowie), w którym startują zawodnicy i zawodniczki posiadający co najmniej pełną dwuletnią przerwę od rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego, bez licencji z przynależnością klubową (dopuszcza się zawodników spełniających kryteria z licencją niestowarzyszonego i weterana, którzy biorą udział w Grand Prix Weteranów) oraz drugi w Toruniu. W mistrzostwach w Toruniu pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego. mogą wziąć udział zawodnicy, którzy nigdy nie występowali w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych przed ukończeniem 40. roku życia organizowanych przez PZTS (z wyjątkiem zawodów weteranów). W tej ostatniej, cieszącej się większym zainteresowaniem, J. Kasendra jest wciąż aktualnym Mistrzem Polski Amatorów z roku 2019 w kategorii 56-65 lat.

~ Oprac. m

Więcej w nr 38 (1447) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!