Longiny, Toli, Zygmunta 2 Maja 2024, 23:02
Dziś 18°C
Jutro 22°C
8 Listopada, 2018

Piłka siatkowa: Porażka Sokoła po tie-breaku

W piątej kolejce trzeciej ligi siatkarzy (grupa 2) drużyna Sokoła Kępno przegrała na wyjeździe z Orłem Reklamowy Gadżet Osiecza. Trwające ponad dwie godziny spotkanie dostarczyło wielu emocji. Kępnianie dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, ale decydująca, piąta partia padła łupem gospodarzy, dzięki czemu utrzymali oni pierwsze miejsce w tabeli.

W pierwszym secie bardzo długo warzyły się losy zwycięstwa. Ostatecznie po niezwykle emocjonującej i wyrównanej końcówce zwyciężyli gracze Orła 28:26. Druga partia należała już jednak do kępnian, którzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gracze Sokoła zwyciężyli 25:20 doprowadzając do wyrównania w całym meczu. Przegrana partia nie podłamała siatkarzy Orła, którzy w takich samych rozmiarach zwyciężyli w secie numer trzy. W czwartej partii walka znów toczyła się przewagi. Próbę nerwów wytrzymali kępnianie, którzy zwyciężając 26:24, po raz drugi w tym meczu doprowadzili do wyrównania. O losach meczu miał więc zadecydować tie-break.

Więcej w nr 45 (1300) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.