Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2024, 11:34
Dziś 8°C
Jutro 9°C
19 Czerwca, 2019

Piłka ręczna: Ogromny sukces młodych kępnianek, mamy mistrzynie Polski na orlikach

Młodziutkie piłkarki ręczne Polonii Kępno zostały mistrzyniami Polski na orlikach.

Od środy w hali Kalisz Arena trwało wielkie święto tej nieco innej odmiany szczypiorniaka. W najstarszym mieście Polski, o tytuł mistrza Polski na orlikach walczył 32. drużyny dziewcząt i chłopców, które by dotrzeć do turnieju finałowego musiały przejść przez gęste sito eliminacji. Wielkopolskę w kategorii dziewcząt reprezentowała Polonia Kępno. W Kaliszu, w zastępstwie trenera Macieja Nowickiego, którego zatrzymały obowiązki zawodowe, drużynę prowadził trener Marcin Kalarus. W meczu półfinałowym Polonia pokonała 13:12 zawodniczki z kujawsko-pomorskiego. W ścisłym finale ograła 12:10 reprezentantki Śląska. Kępnianki oprócz pucharów, medali, nagród rzeczowych, wywalczyły także nagrodę główną, którą jest obóz sportowy w Radziejowie.