Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:59
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Sport
13 Grudnia, 2017

Piłka ręczna: Mikołajkowe granie w Kępnie

Zwycięstwem Świętokrzyskiej Kadry Młodziczek w roczniku 2003, Klubu Sportowego Ruda Śląska w roczniku 2004 oraz Junaka Włocławek w roczniku 2007 zakończyła się dwunasta edycja Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywanego w miniony weekend w Kępnie. Na parkietach kępińskich hal rywalizowało ponad czterysta młodych szczypiornistek, reprezentujących dwadzieścia dziewięć zespołów.

Podobnie jak w poprzednich latach mikołajkowy turniej został zorganizowany przy współpracy Kępińskiego Klubu Sportowego Polonia, Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Urzędu Miasta i Gminy Kępno oraz Starostwa Powiatowego w Kępnie. Mikołajkowy turniej już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Polonię Kępno, a ranga tego turnieju jest dostrzegana praktycznie w całym kraju. Tegoroczne edycja Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt nie po raz pierwszy i zapewne nie po raz ostatni przeszła do historii głównie z powodu znakomitej organizacji oraz panującej atmosfery. Rywalizacja na parkiecie w tegorocznej imprezie toczyła się w trzech kategoriach wiekowych. W turnieju roczników 2003, 2004 i 2007 wzięły udział znane i renomowane marki na handballowej mapie Polski. W Kępnie mogliśmy zobaczyć między innymi KS Sośnicę Gliwice, UKS Handball Wrocław, MOSM Tychy czy KS Rudę Śląską. Tegorocznych zmagań z pewnością do udanych nie zaliczą młode szczypiornistki Polonii Kępno. Przynajmniej pod względem osiąganych wyników, bo jeśli chodzi o kolejny bagaż doświadczeń, jaki zebrały młode zawodniczki z Kępna to będzie bezcenny w kolejnym etapie szkolenia. Na usprawiedliwienie przeciętnego wyniku zasługuje najmłodszy zespół Polonii rocznika 2007, który podzielony na dwie drużyny. Dla tych dziewcząt był to akurat pierwszy taki turniej, w którym zajęły 5. i 7. miejsce. Zawody wygrał Junak Włocławek, przed SP Skórzewo i UKS Olimpijczykiem Kowalewo Pomorskie. Dalsze lokaty zajęły KPR Kobierzyce i SP Dopiewo. W roczniku 2004 najlepszą drużyną okazała się KS Ruda Śląska, która w klasyfikacji końcowej wyprzedziła SPR Sośnicę Gliwice. Trzecie miejsce zajął KS Bystra. Polonia sklasyfikowana została na siódmym miejscu, w stawce dwunastu drużyn. W roczniku najstarszym, a więc 2003 Świętokrzyska Kadra Młodziczek okazała się najlepsza, wyprzedzają na podium UKS Olimpijczyka Kowalewo Pomorskie, oraz drugi zespół MOSM Tychy. Polonia uplasowała się na przedostatnim, dziewiątym miejscu. Wybierano też najlepszą zawodniczkę w każdej drużynie. Z Polonii Kępno zostały wybrane: Vanessa Mączka (rocznik 2007), Julia Wójcik (rocznik 2004) oraz Weronika Przewdzięk (rocznik 2003).

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!