Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny 5 Lipca 2020, 20:02
Dziś 22°C
Jutro 19°C
Sport
17 Stycznia, 2018

Piłka ręczna: Kępińskie akcenty Eurohandballu w Chorwacji

W piątek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. W Chorwacji trofeum najlepszej drużyny Starego Kontynentu bronią Niemcy. Wobec absencji reprezentacji Polski, zwłaszcza kibice piłki ręcznej z regionu mogą jedynie poszukiwać kępińskich akcentów w składach poszczególnych reprezentacji.

Okazuje się, że turniej na Bałkanach daje sporo możliwości do takich poszukiwań. Wśród reprezentacji walczących o medale nie brakuje postaci związanych z turniejami szczypiornistów rozgrywanych w przeszłości w hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Aż trzynastu zawodników reprezentujących Francję, Hiszpanię, Norwegię, Białoruś oraz Austrię podczas rozpoczętego czempionatu, w przeszłości występowało podczas międzynarodowych turniejów z cyklu Kępno Cup.

Podczas rozgrywanego w Chorwacji czempionatu Starego Kontynentu kibice szczypiorniaka znad Wisły nie mają możliwości emocjonowania się występami biało-czerwonych. Nie oznacza to, że po parkietach w Zagrzebiu, Splicie, Varażdinie oraz Porecu nie biegają szczypiorniści z kępińskim śladem w życiorysie. Niektóre drużyny mają wiele wspólnego z Kępnem, więcej niż myślicie.

~  BAS

Cały artykuł dostępny będzie w nr 3 (1258) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!