Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:57
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Sport
13 Grudnia, 2017

Piłka nożna: ZSP nr 2 znów zagra o medale Wielkopolski

Seria rzutów karnych potrzebna była do wyłonienia najlepszej drużyny tegorocznego Finału Rejonu Kaliskiego w Halowej Piłce Nożnej, który rozgrywano w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie. Najlepsi w zawodach okazali się gospodarze, którzy 2:0 pokonali III LO z Ostrowa Wielkopolskiego.

W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. Rzuty karne lepiej wykonywali podopieczni Pawła Falszewskiego i to oni po raz kolejny będą walczyć o medale mistrzostw Wielkopolski. – To kolejny nasz sukces w halowej odmianie piłki nożnej. Kilka razy graliśmy w finale wojewódzkim. Dwa razy zdobyliśmy nawet srebrne medale, ale nigdy nie byliśmy jeszcze mistrzami. Chciałbym, aby ten tytuł w końcu był także na koncie naszej szkoły – powiedział Paweł Falszewski, trener halowej reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie. Mimo, że zespół oparty jest w większości o piłkarzy grających w klubach, to szkolna reprezentacja ma także swoje przygotowania do mistrzostw. W tym celu zorganizowano między innymi 17 dodatkowych godzin zajęć. Dodajmy, że trzecie miejsce w rejonie wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie. Na dalszych lokatach sklasyfikowano: LO Krotoszyn, II LO Kalisz, ZSPP Marszew, ZS Nr 1 Ostrzeszów i II LO Kalisz.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!