Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:22
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Sport
20 Grudnia, 2017

Piłka nożna: Zmiany trenerów przyśpieszyły

Po zakończeniu sezonu bądź rundy często dochodzi do zmian na stanowiskach trenerskich. Nie inaczej było w trzech klubach okręgu kaliskiego. Nowych szkoleniowców mają bądź też będą mieć ekipy LKS-u Gołuchów, Olimpii Brzeziny oraz Białego Orła Koźmin Wielkopolski.

Z funkcji szkoleniowca czwartoligowego LKS-u Gołuchów zrezygnował Damian Baras, który prowadził ekipę LKS-u przez dwa i pół roku. W tym czasie jego podopieczni rozegrali 84 mecze o punkty. W sezonie 2015/2016 Ekipa Żubra zajęła czwarte miejsce w tabeli klasy okręgowej. Sezon 2016/2017 przyniósł gołuchowskim fanom więcej powodów do radości. LKS zajął pierwsze miejsce i jak najbardziej zasłużenie awansował do czwartej ligi. Nowym trenerem LKS-u został Maciej Dolata, który w rundzie jesiennej prowadził czwartoligowego Białego Orła Koźmin Wielkopolski. Nowy szkoleniowiec gołuchowian w przeszłości pracował też jako szkoleniowiec Jaroty Jarocin. Na zmianę trenera zdecydowano się natomiast w Olimpii Brzeziny. Dotychczasowego, Dariusza Smolińskiego, zastąpił na tym stanowisku Mateusz Bodusz. Dwa lata temu kaliski trener przebywał na rocznym stażu rocznym w Ostrovii Ostrów Wielkopolski, a od sezonu 2015/2016 był trenerem zespołu młodzika młodszego oraz był odpowiedzialny za szkolenie trenerów w KKS-ie Kalisz.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!