Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 14:27
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
17 Maja, 2019

Piłka nożna: Zmiany i wyróżnienia w wielkopolskim związku

Na zebraniu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej dyskutowano o zmianach w związku oraz wręczono honorowe odznaki resortowe.

10 maja br., w Hotelu „Poznańskim” w Luboniu, odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Delegatów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W zebraniu uczestniczyło sporo działaczy z całej Wielkopolski, w tym liczna grupa z OZPN -u Kalisz. W czasie spotkania podsumowano działalność związku w minionym roku. Delegaci głosowali m.in. nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego i udzielili absolutorium Zarządowi. Po raz pierwszy obrady w Luboniu zostały usprawnione zastosowaniem elektronicznego systemu głosowania. Jednym z poruszanych tematów była uchwała PZPN, która mocno ogranicza działalność OZPN-ów. Mając na uwadze postanowienie Parlamentu Europejskiego oraz Rady UE w sprawie ochrony osób fizycznych i swobodnego przepływu danych, Zarząd PZPN postanowił, że od 1 lipca 2019 r. wszystkie rozgrywki piłki nożnej, odbywające się na terenie działania wojewódzkiego ZPN, mogą być prowadzone wyłącznie przez związki jako organizacje członkowskie PZPN. W praktyce ogranicza to całkowicie rolę OZPN-ów. W czasie zebrania głos w tej sprawie zabrali m.in. były prezes OZPN Leszno Andrzej Tomkowiak oraz prezes OZPN Kalisz oraz prezes OZPN Kalisz Andrzej Mroziński, którzy wnioskowali o przedyskutowanie i odroczenie tych zmian. - Moim zdaniem można było do tego tematu przejść z odroczeniem czasowym o rok, aby zastanowić się, jak łagodnie przejść tę reformę. Być może OZPN-y działałyby nadal w nieco innej formie - tłumaczył A. Mroziński. - Jakie też odległości dzielą takie miejscowości jak Rychtal czy Kępno od Poznania – wskazywał prezes OZPN w Kaliszu.

~ m

Więcej w nr 20 (1326) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!