Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 23:35
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Sport
10 Lipca, 2019

Piłka nożna: Zespoły poznały terminarz

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, który w zbliżającym się sezonie poprowadzi rozgrywki trzeciej ligi w grupie drugiej, przedstawił ramowy terminarz rundy jesiennej w sezonie 2019/2020. Rozgrywki ruszą w pierwszy weekend sierpnia. Jesienią odbędą się mecze tylko pierwszej rundy. Nie przewidziano rozgrywania spotkań awansem z rundy rewanżowej.

Przypomnijmy, że od sezonu 2016/2017 rozgrywki w trzeciej lidze przebiegają według nowej formuły. Jeszcze w sezonie 2015/2016 rozgrywki o mistrzostwo trzeciej ligi i awans do drugiej zostały zmniejszone o połowę. Zamiast ośmiu grup rozgrywki są prowadzone w czterech grupach liczących po osiemnaście zespołów każda. Zespoły z województwa wielkopolskiego (Sokół Kleczew, Górnik Konin, Polonia Środa Wlkp., Mieszko Gniezno, Nielba Wągrowiec, KKS Kalisz i Jarota Jarocin) podobnie jak w minionym sezonie będą rywalizować w grupie drugiej z ekipami z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

~ BAS

Więcej w nr 28 (1334) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!