Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 22:30
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Sport
26 Maja, 2022

Piłka nożna: „Zawisza” piąta liga jest nasza!

Gdyby ktoś chciał opisać sobotnie derby Łęki Opatowskiej, posiłkując się jedynie zapisem z sędziowskiego protokołu, pomyślałby, że to jakaś druga bitwa pod Grunwaldem: dziesięć żółtych kartek, cztery czerwone, trzy rzuty karne. Owszem, na boisku toczyła się zażarta walka, ale w ramach przepisów. A po meczu drużyna „Płomienia” zachowała się po dżentelmeńsku, nagradzając oklaskami sukces, czyli awans „Zawiszy” do 5. ligi. Obrazek godny zapamiętania. Przecież futbol to taka piękna gra. Tylko należy oddzielić szowinizm od prawdziwych emocji. Piłkarzom obu drużyn ta sztuka na pewno się udała w odróżnieniu od niektórych fanów „Płomienia”. Bluzgi i race rzucane na murawę mają słaby związek z prawdziwym futbolem i sztuką kibicowania.

Sobotnie derby zwabiły na stadion w Łęce niespotykaną rzeszę kibiców. Zawiszanie, „uzbrojeni” w wuwuzele i bębny, skryli się za banerem z dumnym hasłem: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Sukces w tym meczu oznaczał awans ukochanej drużyny na pięć kolejek przed końcem sezonu. Fani „Płomienia” - „Wiarą silni, sercem wierni” - natychmiast podjęli rękawicę rzuconą przez miejscowych. Obie trybuny kołysały się w rytm bębnów i pieśni. Ten nastrój udzielił się piłkarzom. Żaden zespół walczący z „Zawiszą” na jego boisku nie ważył się do tej pory zaczął tak odważnie jak „Płomień”. Gola jednak, i to już w 2. minucie, mógł zdobyć „Zawisza”. Gawlik posłał jednak petardę w wiosenne niebo. W 19. minucie tenże Gawlik na spółkę z Nitkiewiczem próbowali majstersztyka. Zabrakło im do szczęścia naprawdę niewiele.

~ ems

Więcej w nr 21 (1480) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!