Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 10:36
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Sport
23 Grudnia, 2020

Piłka nożna: Za nami runda jesienna. Co by było, gdyby był to już koniec sezonu

W dzisiejszym numerze prezentujemy, jak wyglądałyby awanse i spadki na podstawie tabel końcowych po rundzie jesiennej. Przypomnijmy, że wraz z ujednoliceniem lig na poszczególnych szczeblach rozgrywek, w całym województwie wprowadzono jednolite zasady awansów i spadków.

Za nami runda jesienna w niższych ligach i klasach rozgrywkowych. Sprawdziliśmy, jak wyglądałyby spadki i awanse w sytuacji, gdyby sezon 2020/2021 zakończył się już teraz, po rundzie jesiennej. W poprzednim sezonie w niższych ligach nie było spadków. To z pewnością ucieszyło wiele ekip, którym groziła degradacja. Jednocześnie spowodowało, że w obecnym sezonie w wielu ligach spadkowiczów będzie zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich. Sytuacja ta dotknie rozgrywek od trzeciej ligi w dół, ale przed wszystkim wielkopolskiej czwartej ligi, gdzie występują aż dwadzieścia dwa zespoły.

Jeśli chodzi o kwestię awansów i spadków w regionie to tradycyjnie będzie ona uzależniona w dużej mierze od wyników rywalizacji na szczeblu centralnym. To tamtejsze spadki warunkują, ile zespołów dotyka degradacja na niższych szczeblach. Nominalne zasady awansów i spadków w Wielkopolsce nie obejmują spadków z wyższych lig. Stąd każda taka sytuacja powoduje zwiększenie liczby kolejnych degradowanych zespołów. Dodatkowa liczba spadających zależy od tego, ile zespołów z Wielkopolski nie utrzyma się w trzeciej lidze.
Zestawienie odwołuje się do końca rundy jesiennej, na podstawie zatwierdzonych wyników końcowych pierwszej części sezonu. Nie oznacza to, że dana liczba zespołów opuści poszczególne ligi. Może ona być większa w zależności od rozstrzygnięć w drugiej i trzeciej lidze. Na kogo warto zatem zwracać uwagę?

~ BAS

Więcej w nr 52 (1409) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!