Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Damiana, Romana, Romany 24 Lutego 2020, 03:22
Dziś 11°C
Jutro 5°C
Sport
6 Lutego, 2020

Piłka nożna: WZPN wprowadza zmiany w rozgrywkach żaków

Zarząd Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził właśnie projekt nowego systemu rozgrywek żaków przygotowany przez Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego. Od rundy wiosennej obecnego sezonu rozgrywki tej kategorii wiekowej będą prowadzone w formie turniejów towarzyskich. Dotychczasowy system rozgrywek, w którym kluby rywalizowały w rundzie jesiennej, nie będzie miał swojej kontynuacji.

Zgodnie z Unifikacją Organizacji Współzawodnictwa i Szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej, jaką przygotował Polski Związek Piłki Nożnej, zalecaną formą rozgrywek w kategorii żaków są turnieje i mecze towarzyskie. System rywalizacji bez prowadzenia klasyfikacji testowo został już wprowadzony w niektórych regionach naszego kraju, a teraz podobny projekt obejmie wszystkie rozgrywki żaków w Wielkopolsce.

~ BAS

Więcej w nr 6 (1363) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!