Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 12:50
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Sport
31 Lipca, 2019

Piłka nożna: WZPN przedstawił uczestników rozgrywek pucharowych

Od sezonu 2019/2020 rozgrywki na szczeblu wojewódzkim i okręgowym przejdą diametralne zmiany. Rozgrywki pucharowe zostaną zdynamizowane, a rywalizacja na szczeblu okręgowym będzie toczyła się z udziałem zespołów występujących co najwyżej w piątej lidze. Po części ma to też wyrównać szanse zespołów z piłkarskiej prowincji.

Najistotniejszą zmianą jest modyfikacja podziału rozgrywek na etapy. W pierwszym rywalizacja toczyć się będzie pomiędzy zespołami z piątej ligi i klas niższych w podziale na strefy odpowiadające dotychczas funkcjonującym okręgom. Zgłoszone drużyny niezrzeszone oraz grające w Klasach A i B rozpoczną zmagania od rundy wstępnej. W pierwszej rundzie (1/32 finału strefowego) do gry włączą się zespoły z klas okręgowych, a w strefie poznańskiej - również drużyny z piątej ligi. W pozostałych strefach piątoligowcy udział w pucharze zaczną dopiero od trzeciej rundy (1/8 finału). Finały rozgrywek strefowych zaplanowano we wszystkich częściach regionu na 11 listopada.

~ BAS

Więcej w nr 30 (1336) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!