Hugona, Piotra, Roberty 29 Kwietnia 2024, 19:23
Jutro 24°C
Sport
21 Marca, 2019

Piłka nożna: Wyłoniono komplet półfinalistów

Piłkarze trzecioligowego Jaroty Jarocin, KKS-u Kalisz oraz czwartoligowi przedstawiciele z Gołuchowa i Ostrowa Wielkopolskiego awansowali do półfinałów piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu kaliskiego. Pierwszych półfinalistów wyłoniono na początku marca, wówczas KKS Kalisz wyeliminował Sokoła Bralin, a Jarota Jarocin wyrzuciła za burtę pucharowych rozgrywek Piasta Kobylin. W środę, 13 marca z przepustki do półfinału cieszyli się piłkarze LKS-u Gołuchów i Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Ci pierwsi pokonali Klub Sportowy Opatówek, a ostrowianie po niezwykle zaciętym boju, zakończonym rzutami karnymi wyeliminowali Pogoń Nowe Skalmierzyce. Starcie w Nowych Skalmierzycach dostarczyło spodziewanych emocji, ale dramaturgia tego spotkania przyszła chyba oczekiwania obu stron. Początek spotkania znakomicie ułożył się dla drużyny z Nowych Skalmierzyc, która po zaledwie trzech minutach prowadziła po bramce Tomasza Kaczmarka. Kwadrans później ekipa gospodarzy podwyższyła na 2:0 za sprawą Dawida Kuczyńskiego i wydawało się, że jest już po meczu. Strata dwóch bramek podziałała jednak mobilizująco na podopiecznych Marcina Kałuży, którzy nie dali za wygraną i na pięć minut przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Tomasz Kempiński. Druga połowa to nieco lepsza gra Ostrovii.