Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 09:52
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Sport
30 Kwietnia, 2020

Piłka nożna: Wygrana Polonii z KKS-em w Kaliszu po 20 latach

Sezon 2009/2010 był przełomowym dla kibiców, działaczy i piłkarzy Polonii Kępno. W roku obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia (2008) poloniści rozpoczęli triumfalny marsz w kierunku Kaliskiej Klasy Okręgowej. W maju 2009 roku kępnianie mogli cieszyć się z awansu na zaplecze czwartej ligi, a kibice zacierać ręce na pojedynki z takimi firmami regionu jak Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Prosna Kalisz, Victoria Ostrzeszów, Astra Krotoszyn, Centra Ostrów Wielkopolski czy KKS 1925 Kalisz. Elektryzowało zwłaszcza starcie z KKS-em, które już na początku sezonu miało odbyć się w najstarszym mieście w Polsce. Kibice Polonii Kępno na zwycięstwo z KKS-em w Kaliszu czekali dwadzieścia lat...

Dodatek sportowy „Tygodnika Kępińskiego – Echa Stadionów” wspomina najlepsze mecze z udziałem drużyn powiatu kępińskiego. Dla Polonii Kępno każde starcie z KKS-em 1925 Kalisz to zawsze coś więcej niż tylko ligowy mecz. Zwycięstwo nad tą akurat drużyną, zwłaszcza na jej boisku, zawsze smakowało kępińskim sympatykom futbolu wyjątkowo, bo tak się złożyło, że przez dziesięciolecia z różnych względów piłkarzom z Kalisza nie było po drodze z graczami z Kępna. Wiele było meczów pomiędzy Polonią, a KKS-em, które zapadły w pamięci kibicom obu drużyn. Wystarczy przypomnieć starcia drużyn z sezonu 2003/2004. To była rzeź kępińskiego zespołu, który w dwóch meczach stracił czternaście goli i zdołał strzelić zaledwie jedną bramkę (porażka w Kaliszu 0:9 i w Kępnie 1:5). To były ostatnie spotkania obu tych zasłużonych klubów. Latem 2004 roku Polonia zniknęła z piłkarskiej mapy Polski. Dwa lata później los kępińskiego klubu podzieliła Kaliszanka KKS Kalisz. Polonia i KKS szybko dźwignęły się jednak z kolan. 30 sierpnia 2009 roku los ponownie skojarzył ze sobą zwaśnione kluby, a spotkanie starych znajomych rozegrano w ramach rozgrywek o mistrzostwo Kaliskiej Klasy Okręgowej.

~ Bartłomiej STEINERT

Więcej w nr 18 (1375) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!