Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marka, Wiktoryny, Zenona 29 Marca 2020, 22:39
Dziś 5°C
Jutro 3°C
Sport
16 Sierpnia, 2019

Piłka nożna: Wprowadzanie terminów spoczywa na barkach klubów

Rozgrywki ligowe coraz bliżej inauguracji dlatego Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przypomina o obowiązku wprowadzenia przez kluby dokładnych terminów spotkań. Należy to zrobić w terminie 14. dni przed pierwszym spotkaniem. Niedopełnienie obowiązku skutkować może sankcjami.

Zgodnie z zapisami regulaminu rozgrywek kluby pełniące rolę gospodarza meczu, na podstawie terminarza zobowiązane są ustalić konkretne daty, godziny i miejsca rozpoczęcia zawodów w całej rundzie i wprowadzić je do systemu Extranet w wyznaczonym terminie. Tradycyjnie określono go na 14. dni przed rozpoczęciem rozgrywek w danej klasie rozgrywkowej. Nieokreślenie dokładnych terminów może spowodować ukaranie klubu karą w wysokości połowy opłaty za przełożenie meczu, czyli w zależności od ligi – 75 lub 100 złotych. Co więcej, w przypadku gdy klub nie wprowadzi daty i godziny w okresie do 5 dni przed meczem, wyznaczone zostaną terminy obligatoryjne spotkań, które nie będą podlegać już zmianie. Ponadto, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przypomina, że za jeden weekendowy termin spotkań określa się dwa dni – sobota i niedziela. Najwcześniejszą godziną rozpoczęcia meczu drużyny seniorów może być w weekend godzina 10:00. Dla meczów wyznaczonych w środku tygodnia na dzień roboczy, zawody nie mogą rozpocząć się wcześniej niż o godzinie 14:00. Instrukcję wprowadzenia terminu spotkania do modułu klubowego systemu Extranet można pobrać na witrynie internetowej wielkopolskiego Związku.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!