Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 07:05
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Sport
7 Grudnia, 2017

Piłka nożna: Wiemy kiedy przyjdzie piłkarska wiosna

Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej opublikował terminy rozpoczęcia prowadzonych przez siebie rozgrywek w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Pierwszym akcentem futbolowej wiosny w naszym okręgu będą ćwierćfinały Pucharu Polski. Odbędą się one w niedzielę 11 marca przyszłego roku. Tydzień później zmagania rozpoczną piłkarze w Kaliskiej Klasie Okręgowej. Tradycyjnie, najpóźniej wiosenne rozgrywki ligowe wznowią grupy młodzieżowe oraz zespoły z grupy czwartej Kaliskiej Klasy B.

Najliczniejsze grupy klas młodzieżowych rozgrywki w rundzie wiosennej zainaugurują najprawdopodobniej w ostatnią sobotę marca lub pierwszy weekend kwietnia. W tych właśnie terminach do rozgrywek powinny przystąpić drużyny juniorów, trampkarzy oraz młodzików. Tradycyjnie już najpóźniej do rozgrywek przystąpią najmłodsze kategorie wiekowe, a więc orlicy (piłkarze urodzeni w 2006 i młodsi) oraz żacy (roczniki 2008 i młodsi). Póki co dokładne terminy inauguracji piłkarskiej wiosny w klasach młodzieżowych nie zostały ustalone przez członków komisji Wydziału Gier Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Tymczasem w piłce seniorskiej, najwcześniej wiosną zaczną grać uczestnicy ćwierćfinałów piłkarskiego Pucharu Polski. Cztery mecze tej fazy pucharowej rywalizacji zostaną rozegrane już 11 marca. W drugą niedzielę marca kibice zobaczą więc między innymi pojedynek GKS-u Rychtal z KKS-em Kalisz oraz Orła Mroczeń z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Kolejne szczeble pucharowych rozgrywek będą rozgrywane 4 kwietnia (półfinały) oraz 25 kwietnia (finał). – Wyznaczony na 4 kwietnia termin spotkań półfinałowych jest również terminem rezerwowym dla spotkań ćwierćfinałowych, które z różnych powodów nie mogłyby dojść do skutku w pierwotnie podanych datach. Dodatkowo zabezpieczymy też w kalendarzu inny termin, który będzie terminem awaryjnym dla ewentualnie przełożonych z dnia 4 kwietnia meczów półfinałowych – powiedział Wojciech Kwiatkowski, wiceprezes Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zarząd Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej ustalił też termin meczu finałowego, którego zwycięzca zgarnie okręgowe trofeum. Póki co w informacji przekazanej przez związkowych działaczy widnieje data 25 kwietnia. W przypadku rozgrywek ligowych, na ich inaugurację będzie trzeba poczekać do 18 marca. W tym terminie rozpocznie się wiosna w Kaliskiej Klasie Okręgowej. Tydzień później w niedzielę, 25 marca piłkarska wiosna zawita z kolei do obu grup A i B klasy (grupy 1 i 2). W innym terminie wystartują rozgrywki w grupie trzeciej i czwartej Kaliskiej Klasy B. Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej zaplanował pierwszą wiosenną kolejkę dopiero na 9 kwietnia. Z kolei baraże o awans do Kaliskiej Klasy A zostaną rozegrane 10 i 17 czerwca.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!