Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Karoliny, Kary 5 Sierpnia 2020, 23:49
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Sport
29 Listopada, 2019

Piłka nożna: Victoria na drodze Polonii, Unia przyjeżdża do Grębanina

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary 1/16 finału wojewódzkiego etapu rozgrywek Totolotek Pucharu Polski. W meczach tej fazy rozgrywek udział weźmie dwadzieścia osiem zespołów, a dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły naszego województwa otrzymały wolny los. Piłkarskie święto szykuje się w Grębaninie. Tamtejszy GKS po sensacyjnym triumfie w strefowym Pucharze Polski teraz zagra na szczeblu wojewódzkim, a do Grębanina zawita mająca trzecioligowe aspiracje Unia Swarzędz. Z kolei piłkarzy Polonii Kępno czeka domowy pojedynek z Victorią Ostrzeszów.

Przypomnijmy, że od sezonu 2019/2020 rozgrywki na szczeblu wojewódzkim i okręgowym przechodzą ogromne zmiany. Rozgrywki, także te pucharowe, zostały zdynamizowane, a rywalizacja na szczeblu okręgowym toczy się z udziałem zespołów występujących co najwyżej w piątej lidze. Najistotniejszą zmianą jest jednak modyfikacja podziału rozgrywek na etapy. W pierwszym rywalizacja toczyła się pomiędzy zespołami z piątej ligi i klas niższych w podziale na strefy odpowiadające dotychczas funkcjonującym okręgom. Zgłoszone drużyny niezrzeszone oraz grające w Klasach A i B rozpoczęły zmagania od rundy wstępnej. W pierwszej rundzie (1/32 finału strefowego) do gry włączyły się z kolei zespoły z klas okręgowych, a w strefie poznańskiej - również drużyny z piątej ligi. Finały rozgrywek strefowych we wszystkich częściach regionu odbyły się 11 listopada. Ich zwycięzcy otrzymali trofea i wywalczyli prawo gry wiosną na szczeblu wojewódzkim.

~ BAS

Więcej w nr 48 (1354) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!