Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 17:12
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Sport
10 Listopada, 2017

Piłka nożna: Talent piłkarskich skrzatów skrzył się w blasku jupiterów

Skrzaty z powiatu kępińskiego walczyły o awans do finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Tymbarka.

„Skrzat” to określenie najmłodszej piłkarskiej kategorii wiekowej. Obejmuje ona 6- i 7-latków (roczniki 2010-2011). W piątkowy wieczór, 20 października br., na baranowskim „Orliku” skrzaty z powiatu kępińskiego walczyły o awans do finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Tymbarka. W zawodach wzięły udział trzy zespoły: UKS „Pionier” Baranów, „Strażak” Słupia i „Marcinki” Kępno. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszły kępińskie „Marcinki”.
Wszystkie mecze były bardzo zacięte i obfitowały w mnóstwo emocji. Kibice dostroili się do poziomu rozgrywek i gorąco oklaskiwali najładniejsze akcje. Dwa pierwsze spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami. O ostatecznej kolejności decydował więc trzeci mecz turnieju, w którym gospodarze zawodów, piłkarze UKS „Pionier” Baranów, zmierzyli się z kępińskimi „Marcinkami”. I tu również do przerwy był bezbramkowy remis. Rozstrzygnięcie nastąpiło tuż przed ostatnim gwizdkiem. Dwa gole Jasia Wyrzykowskiego dały „Marcinkom” upragniony awans. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, wszystkie teamy – piękne dyplomy, a najlepsze zespoły – okazałe puchary. Nagrody ufundował wójt gminy Baranów.
Wspomnieliśmy już, że imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera. Piłkarskie zmagania skrzatów toczyły się w blasku jupiterów, a trybuny falowały emocjami. Organizatorzy nie zapomnieli również o gorącej herbatce (40 litrów!) oraz paróweczce dla piłkarzy. Kibiców namawiamy, by odnotowali nazwiska chłopców, którzy tego dnia zdobyli uznanie w oczach kolegium trenerskiego i sędziowskiego. Jesteśmy pewni, że o Adasiu Lenorcie (najlepszy bramkarz, UKS „Pionier” Baranów), J. Wyrzykowskim (najlepszy strzelec, „Marcinki” Kępno) czy Oliwierze Żłobińskim (najlepszy zawodnik, „Strażak” Słupia) usłyszymy jeszcze nieraz. Wartko podkreślić, że cała trójka pierwsze piłkarskie kroki stawiała w Baranowie.

~ es

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!