Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:10
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Sport
10 Sierpnia, 2018

Piłka nożna: Startuje nowy sezon i nowe rozgrywki

Znamy już pełny skład i ramowy terminarz rozgrywek Ligi Międzyokręgowej Kalisz-Konin w sezonie 2018/2019. Do ewentualnych zmian nie dojdzie już nawet przy zielonym stoliku. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, bo liga będzie bardzo zacięta. Znajdzie się w niej między innymi zespół, który w historii występował w pierwszej lidze.

Kibice nie mają wątpliwości. To będzie jeden z najciekawszych sezonów od lat. Mowa o rozgrywkach Ligi Międzyokręgowej, które zostały reaktywowane po blisko dwudziestu latach nieobecności na piłkarskiej mapie regionu. W latach dziewięćdziesiątych kibice w regionie emocjonowali się rozgrywkami lig międzyokręgowych Kalisz-Konin, Kalisz-Konin-Sieradz, a nawet Kalisz-Łódź-Sieradz-Piotrków Trybunalski. Były to niezwykle silne i prestiżowe rozgrywki, ale tym tworzonym obecnie brakuje sporo by nawiązać do tradycji popularnych „emek”. W zbliżających się rozgrywkach sezonu 2018/2019 zobaczymy szesnaście zespołów. Ale to nie liczebność ligi, a zespoły w niej startujące mają zagwarantować emocje na starcie reaktywowanych rozgrywek. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, bo liga zdaniem kibiców będzie bardzo mocna i wyrównana. W zbliżającym się sezonie nie znajdą się w niej co prawda spadkowicze z czwartej ligi, ale wysoki poziom mają gwarantować ekipy, które w zakończonym sezonie odgrywały ważne role w grupie południowej, a więc SKP Słupca czy Victoria Ostrzeszów. Poziom rozgrywek powinny zagwarantować też zespoły, które jeszcze nie tak dawno uzyskiwały promocję do czwartej ligi. Mowa między innymi o Turze 1921 Turek, który po latach banicji w niższych klasach rozgrywkowych wrócił na należne mu miejsce, ale ostatecznie nie udało mu się zakwalifikować do nowej czwartej ligi. Przypomnijmy, że drużyna z Turku w sezonach 2007/2008 i 2008/2009 występowała w pierwszej lidze. Okręg kaliski na tym szczeblu będzie miał aż dziesięciu przedstawicieli. Do spadkowiczów z grupy południowej czwartej ligi: Victoria Ostrzeszów, Odolanovia Odolanów i Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski dołączyły zespoły z Kaliskiej Klasy Okręgowej, a więc Orzeł Mroczeń, Astra Krotoszyn, Piast Kobylin, Stal Pleszew, Zieloni Koźminek, Raszkowianka Raszków i Piast Czekanów. Jeszcze pod koniec czerwca okazało się, że z prawa gry w barażu o Ligę Międzyokręgową zrezygnowały zespoły z okręgu konińskiegi. W związku z tym z awansu skorzystali Zieloni Koźminek oraz Raszkowianka Raszków. Pozostałych sześciu przedstawicieli nowych rozgrywek to drużyny z okręgu konińskiego. Do czwartoligowego Tura Turek i SKP Słupca dołączyły zespoły z klasy okręgowej: Tulisia Tuliszków, GKS Sompolno, Wilki Wilczyn i Polonus Kazimierz Biskupi.

~ BAS

Program 1. kolejki
Sobota, 11 sierpnia 2018 roku
11:00 Wilki Wilczyn – Astra Krotoszyn
16:00 Orzeł Mroczeń – Stal Pleszew
Niedziela, 12 sierpnia 2018 roku
11:00 Raszkowianka – Tur Turek
16:00 Zieloni Koźminek – Piast Czekanów
16:00 Tulisia Tuliszków – Victoria Ostrzeszów
16:00 Piast Kobylin – Polonus Kazimierz B.
16:00 Biały Orzeł – SKP Słupca
17:00 GKS Sompolno – Odolanovia

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!