Ilony, Jerzego, Wojciecha 24 Kwietnia 2024, 06:19
Dziś 6°C
Jutro 8°C
12 Czerwca, 2018

Piłka nożna: Słodko-gorzki smak awansu Opatówka

Piłkarze Klubu Sportowego Opatówek na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie awans do nowej czwartej ligi. Co prawda drużyna spod Kalisza sprawiła swoim kibicom przykrą niespodziankę przegrywając w sobotę w Laskach 0:1 (0:0), ale wypracowana przewaga punktowa pozwoliła piłkarzom z Opatówka cieszyć się upragnionego awansu do czwartej ligi. Dla Klubu Sportowego Opatówek to powrót na ten szczebel rozgrywkowy po pięciu latach przerwy.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu sytuacja na zapleczu czwartej ligi jest już rozstrzygnięta. Bez dwóch zdań bohaterami ostatniej serii gier byli gracze z Lasek. Victoria, która pogodziła się już ze spadkiem do klasy okręgowej, sprawiła ogromną niespodziankę pokonując na własnym terenie KS Opatówek, a więc lidera rozgrywek i świeżo upieczonego beniaminka czwartej ligi. Piłkarze z Lasek zwyciężyli 1:0 dzięki trafieniu Karola Ozdoby z 64. minuty i było to dla nich dopiero drugiej zwycięstwo w kończącym się sezonie. Tymczasem pewny swego lider doznał dopiero trzeciej porażki w sezonie, ale mimo klęski w Laskach zespół spod Kalisza awansował do czwartej ligi. Potknięcia lidera nie mógł już wykorzystać wicelider z Mroczeń. Orzeł wygrał co prawda w Kobylej Górze 1:0, ale strata w tabeli podopiecznych Marka Wojtasiaka okazała się wystarczająca do przypieczętowania mistrzostwa i awansu drużyny Opatówka. Na zapleczu czwartej ligi trwa więc już tylko pojedynek o wicemistrzostwo tego szczebla. Póki co na najlepszej drodze do osiągnięcia tego celu jest właśnie drużyna z Mroczenia. Orzeł na dwie kolejki przed końcem zmagań ma cztery punkty przewagi nad Astrą Krotoszyn, która w niedzielę podzieliła się punktami w Czekanowie z tamtejszym Piastem. Astra objęła prowadzenie w 22. minucie. Mateusz Mizerny popisał się mocnym uderzeniem zza pola karnego, zmuszając golkipera miejscowych do kapitulacji. Dobre sytuacje na podwyższenie wyniku mieli później inni gracze Astry, ale żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. Miejscowi zemścili się na przyjezdnych dziesięć minut po zmianie stron. W 55. minucie doprowadzili oni do remisu. Po stracie Kacpra Kuźnickiego bramkarza Astry pokonał Kacper Grzmil. Z wydarzeń 28. kolejki warto odnotować jeszcze zwycięstwo Pogoni Trębaczów. Kibice w Trębaczowie byli świadkami szalonego meczu, ale co najważniejsze zakończył się on zwycięstwem gospodarzy. Podopieczni Jarosława Karnasiewicza kilkukrotnie odwracali losy spotkania, ale ostatecznie dzięki wygranej 5:3 poprawili nastroje własnym kibicom.

Wyniki 28. kolejki

LZS Victoria Laski 1 (0)
KS Opatówek 0 (0)
Bramka: 1:0 Karol Ozdoba - 64’.
Victoria: Artur Kozica – Fabian Gandecki, Patryk Mielcarek (Dariusz Laske - 40’), Piotr Sypko, Patryk Werner, Karol Ozdoba (Tomasz Lenort - 78’), Hubert Bryza, Łukasz Mońka, Jakub Nowak, Szymon Kosik, Mateusz Płóciennik (Michał Pietras - 87’). Trener: Adam Werner.
KLKS Zefka Kobyla Góra 0 (0)
LZS Orzeł Mroczeń 1 (1)
Bramka: 0:1 Wiktor Łuczak - 40’.
Orzeł: Rafał Peksa – Łukasz Gajewski (Patryk Hojka - 80’), Dariusz Luźniak, Wiktor Łuczak, Leszek Nowak, Jakub Strąk, Kamil Rabiega, Kamil Jurasik, Rafał Janicki, Daniel Parzybót, Marcin Górecki. Trener: Marek Wojtasiak.
LZS Pogoń Tręabaczów 5 (1)
GKS Żerków 3 (1)
Bramki: 1:0 Patryk Ignasiak - 5’, 1:1 Tomasz Zaremba - 17’, 1:2 Marcin Jujka - 50’, 2:2 Błażej Ostry - 52’, 2:3 Michał Rzepa - 58’, 3:3 Bartosz Bęś - 62’, 4:3 Tomasz Domagała - 70’, 5:3 Bartosz Bęś - 90’.
Pogoń: Tomasz Lempert – Maciej Sikora (Adam Potoniec - 60’), Patryk Ignasiak, Tomasz Domagała (Marcin Grondys - 80’), Bartosz Bęś, Paweł Piekarski, Błażej Ostry, Łukasz Kromka, Szymon Piekarski, Mateusz Tuszyński, Radosław Wróbel. Trener: Jarosław Karnasiewicz.