Alfa, Leonii, Tytusa 19 Kwietnia 2024, 13:50
Dziś 8°C
Jutro 5°C
8 Kwietnia, 2019

Piłka nożna: Równy rytm prowadzącej trójki

W 18. kolejce Ligi Międzyokręgowej Kalisz-Konin mecze wygrały trzy czołowe zespoły rozgrywek, a prowadzenie w tabeli utrzymała Victoria Ostrzeszów, która domowe zwycięstwo nad Wilkami Wilczyn zapewniła sobie po skromnym zwycięstwie nad ligowym outsiderem. Kontakt ze ścisłą czołówką zaczynają gubić gracze z Mroczenia. Po ubiegłotygodniowej porażce na inaugurację wiosny Orzeł tym razem tylko podzielił się punktami ze zdecydowanie słabszą Tulisią Tuliszków. Szansy na włączenie się na powrót do gry o mistrzostwo i awans nie wykorzystała też Stal Pleszew, która wiosną nie zdobyła jeszcze punktów.

Drużyna z Pleszewa, która w obecnym sezonie miała walczyć o najwyższe cele wraz z początkiem wiosny zawodzi na całej linii. Przed tygodniem pleszewianie ulegli w Słupcy tamtejszemu SKP aż 1:3. Drużyna Stali miała zrehabilitować się za tą porażkę w starciu z Piastem Kobylin. Ale tak się nie stało, bo pleszewianie polegli w wyjazdowym starciu z Piastem Kobylin, który póki co wiosną notuje komplet zwycięstw. Tym razem podopieczni trenera Jarosława Ploty pokonali na własnym obiekcie wspomnianą Stal 3:2. Już w 5. minucie meczu Piast objął prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym przez Jakuba Smektałę. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą. Najszybciej do futbolówki wybitej przez bramkarza dopadł Tomasz Zawada i wpakował ją do bramki. Miejscowi na prowadzenie ponownie wyszli w 70. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony nieporozumienie w szeregach pleszewskich obrońców wykorzystał Mateusz Wachowiak.

Więcej w nr 14 (1320) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.