Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2020, 09:44
Dziś 0°C
Jutro 0°C
Sport
15 Kwietnia, 2020

Piłka nożna: Regionalny klasyk wrócił po latach

Pojedynki Polonii Kępno i klubu z Jankowych elektryzowały niegdyś cały piłkarski region i nie bez powodu nosiły miano regionalnego klasyku. Pod koniec pierwszej dekady dwudziestego pierwszego wieku czasy świetności kępnian już minęły, ale LZS Jankowy wciąż trzymał fason i jeszcze raz zdążył wrócić, a następnie zagrać na wyższym szczeblu ligowym. Mowa o sezonie 2008/2009, kiedy jankowianie po latach nieobecności powrócili do rywalizacji z czołowymi zespołami regionu, występującymi wówczas w czwartej lidze.

Dodatek sportowy „Tygodnika Kępińskiego” – „Echa Stadionów” wspomina najlepsze mecze z udziałem drużyn powiatu kępińskiego. Sezon 2007/2008, a właściwie 25 listopada 2007 roku i trzecia runda piłkarskiego Pucharu Polski. Wówczas na Stadionie Miejskim doszło do starcia Polonii Kępno z LZS-em Jankowy 1968. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych na potyczkę ówczesnego Lignomatu z Polonią czekał cały region. Obie drużyny były wtedy bezsprzecznie wiodącymi siłami regionu. Oba kluby występowały co prawda na dwóch różnych szczeblach rozgrywkowych, ale do wiekopomnej historii przeszło kilka meczów. Pojedynek, który wspominamy w dzisiejszym wydaniu, z pewnością nie zapisał się jakoś szczególnie w historii, ale był symbolicznym powrotem tej rywalizacji, której główni bohaterowie kilka lat wcześniej zniknęli z piłkarskiej mapy Polski.

~ Bartłomiej STEINERT

Więcej w nr 16 (1373) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!