Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Gagrieli, Liwii, Leonarda 28 Lutego 2021, 06:46
Dziś 4°C
Jutro 6°C
Sport
18 Lutego, 2021

Piłka nożna: Przygotowania wkroczyły w decydującą fazę

Piłkarska wiosna tuż, tuż. Po mocnej pracy w zimie zespoły z regionu grają co tydzień mecze kontrolne. Nie inaczej było podczas ostatniego tygodnia.

Zimowa aura nie przeszkadza piłkarzom drużyn reprezentujących strefę kaliską przygotowywać się do rozpoczęcia rozgrywek ligowych. Przedstawiciele naszego regionu w opadach śniegu i przy kilkustopniowym mrozie rozgrywają mecze kontrolne. Kolejne mecze mają za sobą między innymi piłkarze najwyżej sklasyfikowanej drużyny regionu. Zwłaszcza o pracowitym tygodniu mogli mówić gracze KKS-u Kalisz, a więc jedynego naszego przedstawiciela na szczeblu centralnym.

Ostatnim etapem obozu przygotowawczego dla drugoligowca z Kalisza był sobotni sparing z pierwszoligową Miedzią Legnica. Mimo wyrównanej gry, podopieczni Ryszarda Wieczorka przegrali we Wrocławiu 0:1. Z kolei kilkanaście godzin wcześniej gracze KKS-u podejmowali na sztucznym boisku w Kaliszu GKS Łokietek Brześć Kujawski. Młodzieżowy skład kaliszan wspierany zawodnikami Akademii Piłkarskiej KKS-u ograł lidera Kujawsko-Pomorskiej Klasy Okręgowej 8:3. Dla graczy KKS-u był to drugi mecz kontrolny rozegrany w ciągu dwóch dni. W środowe popołudnie kaliszanie grali kontrolnie w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Mecz z pierwszoligowcem zakończył się remisem 1:1, choć dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartosz Waleńcik. Drugie trafienie defensora KKS-u było, niestety, bramką samobójczą.

~ BAS

Więcej w nr 7 (1416) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!