Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 19:46
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Sport
12 Lipca, 2019

Piłka nożna: Przedstawiono składy lig młodzików i trampkarzy

Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o powołaniu od sezonu 2019/2020 ligi wojewódzkiej w kategorii Młodzik D1 (rocznik 2007). W ubiegłym tygodniu władze WZPN przedstawiły skład nowo utworzonych lig wojewódzkich. W obu przypadkach rozgrywki prowadzone będą w dwóch grupach liczących po osiem zespołów.

Do tej pory rozgrywki na szczeblu wojewódzkim prowadzone były w kategoriach juniorów i trampkarzy. W ostatnim czasie Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej coraz częściej otrzymywał pytania o rozszerzenie formuły rywalizacji najlepszych klubów w młodszych kategoriach wiekowych. Mając na uwadze zainteresowanie klubów, podjęto zatem decyzję o uruchomieniu ligi wojewódzkiej dla Młodzika D1, a więc piłkarzy urodzonych w 2007 roku.

~ BAS

Więcej w nr 28 (1334) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!