Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 12:12
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Sport
6 Sierpnia, 2019

Piłka nożna: Poznaliśmy pary rundy wstępnej

Siedem drużyn z powiatu kępińskiego wystąpi w rundzie wstępnej Totolotek Pucharu Polski w strefie kaliskiej. Wojewódzkie rozgrywki „Pucharu tysiąca drużyn”, jak zwykło się nazywać rozgrywki o Puchar Polski, wystartują w sobotę, 10 sierpnia. Na pierwszym etapie tych rozgrywek dojdzie do piętnastu spotkań. W rundzie wstępnej do rozgrywek przystąpią Sokół Świba, LKS Jankowy, Sokół Bralin, Płomień Opatów, Zryw Kierzno, KS Hanulin i Zawisza Łęka Opatowska, który na tym etapie otrzymał wolny los.

Przypomnijmy, że od najbliższego sezonu rozgrywki na szczeblu wojewódzkim i okręgowym przejdą diametralne zmiany. Rozgrywki pucharowe zostaną zdynamizowane, a rywalizacja na szczeblu okręgowym będzie toczyła się z udziałem zespołów występujących co najwyżej w piątej lidze. Najistotniejszą zmianą jest modyfikacja podziału rozgrywek na etapy. W pierwszym rywalizacja toczyć się będzie pomiędzy zespołami z piątej ligi i klas niższych w podziale na strefy odpowaiadające dotychczas funkcjonującym okręgom. Zgłoszone drużyny niezrzeszone oraz grające w Klasach A i B rozpoczną zmagania od rundy wstępnej. W pierwszej rundzie (1/32 finału strefowego) do gry włączą się zespoły z klas okręgowych, a w strefie poznańskiej - również drużyny z piątej ligi. W pozostałych strefach piątoligowcy udział w pucharze zaczną dopiero od trzeciej rundy (1/8 finału). Finały rozgrywek strefowych zaplanowano we wszystkich częściach regionu na 11 listopada. Ich zwycięzcy otrzymają trofeum i prawo gry wiosną na szczeblu wojewódzkim. Tam do zmagań dołączy siedem zespołów z trzeciej ligi i osiemnastu czwartoligowców. Daje to łącznie trzydzieści drużyn, co oznacza, że w 1/16 finale etapu wojewódzkiego Totolotek Pucharu Polski dwa zespoły otrzymają wolny los. .

~ BAS

Więcej w nr 31 (1337) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!