Irydy, Tamary, Waldemara 5 Maja 2024, 11:38
Dziś 21°C
Jutro 19°C
5 Września, 2023

Piłka nożna: Powrót z dalekiej podróży kępnian, Polonia uratowała remis z beniaminkiem

Dwie różne połowy oglądali w sobotnie popołudnie kibice Polonii 1908 Marcinków Kępno. Po pierwszej połowie gracze z Alei Marcinkowskiego przegrywali już 0:2 z Pogonią Łobżenica. Mimo to biało-niebiescy zdołali odrobić straty i ostatecznie zremisowali, inkasując dosyć cenny punkt w starciu z jednym z tegorocznych beniaminków. Polonia po sześciu kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. W dotychczasowych spotkaniach kępnianie zdobyli siedem punktów, na co złożyły się dwa zwycięstwa i jeden remis.

Najważniejsze wydarzenia pierwszej części meczu miały miejsce pomiędzy dwudziestą a trzydziestą szóstą minutą. Pogoń prowadziła od 20. minuty, po tym jak bramkarza kępnian, Kamila Kosuta pokonał Mahmoud Sanni-Oba. Nigeryjczyk z angielskim paszportem to pierwszy w historii klubu z Łobżenicy zawodnik zagraniczny. Rywale dosyć szybko poszli za ciosem i w 36. minucie przyjezdni prowadzili już 2:0. Tym razem piłkę do bramki gospodarzy skierował Rafał Kubacki. W drugiej połowie biało-niebiescy wzięli się za odrabianie strat. Ostatecznie doprowadzili do remisu dzięki trafieniom Karola Latuska z rzutu karnego i Remigiusza Pastuchy.

Więcej w nr 36 (1546) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”