Hugona, Piotra, Roberty 29 Kwietnia 2024, 13:16
Dziś 16°C
Jutro 24°C
6 Czerwca, 2018

Piłka nożna: Popisowy finisz Polonii

W wielkim stylu Polonia Kępno zakończyła sezon 2017/2018. Podopieczni Bogdana Kowalczyka rozbili przed własną publicznością Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 3:0 (2:0), pieczętując tym samym wicemistrzostwo czwartej ligi, a więc rozgrywek, które przechodzą prawdziwą rewolucję i już niebawem wystartują w nowej formule. Ich częścią będzie między innymi Polonia Kępno, która w roku jubileuszu 110-lecia powstania klubu po raz kolejny zapisała się w kartach historii wielkopolskiego futbolu.

Czwartkowe spotkanie było awizowane jako hit zamykającej sezon kolejki. Na marginesie warto również wspomnieć, że był to również pojedynek dwóch najstarszych klubów w Wielkopolsce. Bez względu na wynik ostatniego meczu oba zespoły mogły mówić o niezwykle udanym sezonie. Polonia cały czas walczyła o wicemistrzostwo ligi i by tego dokonać musiała wygrać pojedynek z Ostrovią, która od czasu spadku z trzeciej ligi wybitnie nie leżała kępińskiej drużynie. Pierwsze minuty czwartkowego meczu pokazały jednak, że tym razem Ostrovia może być w poważnych tarapatach. Co prawda oba zespoły rozpoczęły to spotkanie bardzo ostrożnie, jednak już po kilku minutach wyklarowała się widoczna przewaga biało-niebieskich. Kępnianie po raz kolejny pokazali, że ich mocną stroną były w tym sezonie stałe fragmenty gry. W 26. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Remigiusza Hojki na bramkę zamienił Bernard Fai Ndukong.

Więcej w nr 23 (1278) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.