Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2024, 10:13
Jutro 6°C
Sport
29 Maja, 2019

Piłka nożna: Polonia zdegradowała Olimpię

Rozgrywki sezonu 2018/219 zmierzają ku finiszowi. Na pięć kolejek przed końcem w tabeli widoczna jest przewaga lidera z Wągrowca nad resztą stawki. Pięć punktów przewagi Nielby nad wiceliderem ze Swarzędza to solidna zaliczka, ale piłkarze lidera muszą być czujni do samego końca. Zwłaszcza, że podczas minionej kolejki gracze Nielby zaliczyli wpadkę, przegrywając 1:2 (0:0) z Orkanem Śmiłowo. Potknięcie lidera wykorzystała Unia Swarzędz, która po przekonującym zwycięstwie nad Krobianką nieznacznie odrobiła straty do lidera. Do czołowej dziesiątki tabeli wskoczyła Polonia Kępno. Stało się tak po skromnym zwycięstwie nad outsiderem z Koła.

Zwycięstwo kępnian sprawiło, że pierwszym zatopionym zespołem w tym sezonie została właśnie drużyna z Koła. Stało się tak głównie za sprawą fatalnej rundy jesiennej, bowiem wiosną kolscy piłkarze grali dobrze i kilka razy urwali punkty wyżej notowanym rywalom. Mecz na Stadionie Miejskim poprzedziła minuta ciszy, którą uczczono pamięć zmarłego Henryka Rachla, wieloletniego działacza, prezesa i do ostatnich dni życia działacza kępińskiego klubu. W pierwszej połowie wydarzeniom na boisku nie towarzyszyło zbyt wiele emocji. Żaden z zespołów długo nie potrafił wypracować przewagi, a piłkarze obu drużyn największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Kluczowe dla losów spotkania okazały się pierwsze minuty drugiej połowy.