Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Eweliny, Mirosława 26 Lutego 2021, 17:35
Dziś 8°C
Jutro 4°C
Sport
28 Stycznia, 2021

Piłka nożna: Polonia uratowana, jest nowy zarząd i trener

To już pewne! Miejsce Kępińskiego Klubu Sportowego Polonia zajął Kępiński Klub Piłkarski Polonia 1908 Marcinki Kępno. Rozpoczyna się nowa karta w historii piłki nożnej w naszym mieście.

W ostatnim czasie wokół Polonii Kępno notorycznie coś się działo i przeważnie były to jednak wątki nacechowane skrajnie negatywnie. Ale w końcu klub z Alei Marcinkowskiego jest już uratowany, wreszcie zaczyna zmierzać w dobrym kierunku i wygląda na to, że będzie się rozwijać. Jeszcze kilka tygodni temu sytuacja Polonii wydawała się dramatyczna, ale zryw we właściwym momencie dał klubowi nowe życie. W Kępnie powstał nowy klub – Kępiński Klub Piłkarski Polonia 1908 Marcinki, który będzie spadkobiercą tradycji Kępińskiego Klubu Sportowego Polonia.

O tym, że Polonia tonie, a właściwie utonęła pisaliśmy w grudniu. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że pojawiło się światełko w tunelu, bo Polonia stanęła przed niepowtarzalną szansą na przetrwanie. Kto zatem piłkarzom, kibicom i całemu klubowi rzucił koło ratunkowe? Od jakiegoś czasu mówiło się o grupie osób, która chce ratować kępiński klub. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że są wśród nich byli działacze piłkarscy, związkowi, ale co najważniejsze prywatni inwestorzy powiązani z branżą meblową. Jakiś czas temu zdecydowano powołać do życia nowy klub, który przejął sekcję piłki nożnej po KKS Polonia i jej zadłużenie wobec struktur Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na początku 2021 roku Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wyraził zgodę na grę w czwartej lidze Kępińskiemu Klubowi Piłkarskiemu Polonia 1908 Marcinki. Na czele zarządu nowego klubu stanął Andrzej Mroziński, wieloletni prezes Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz działacz Wielkopolskiego ZPN i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Stanowisko wiceprezesa objął natomiast Ryszard Nowicki, a funkcję skarbnika w nowym klubie ma pełnić Marian Kurzawa.

~ BAS

Więcej w nr 4 (1413) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!