Alfa, Leonii, Tytusa 20 Kwietnia 2024, 04:07
Dziś 8°C
Jutro 5°C
10 Października, 2019

Piłka nożna: Polonia tonie w ligowej tabeli, strefa spadkowa coraz bliżej

Po sobotnim remisie, gracze ze Stadionu Miejskiego spadli na piętnaste miejsce w ligowej tabeli. W tej chwili piłkarze z Alei Marcinkowskiego mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Gorsze od biało-niebieskich są tylko Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Winogrady Poznań oraz Olimpia Koło.

Starcie Pogoni Nowe Skalmierzyce z beniaminkiem z Ostrzeszowa awizowane było jako jedno z trzech hitów jedenastej serii gier na zapleczu trzeciej ligi. Faworytem byli gospodarze i ze swojej roli wywiązali się wręcz fenomenalnie. Rozmiary zwycięstwa są jednak zaskakująco wysokie, bowiem gracze Victorii do tej pory prezentowali się z dobrej strony i na pewno nikt nie brał pod uwagę tak wysokiej porażki ostrzeszowian. Victorii przytrafił się jednak bardzo słaby dzień. Pogoń już po siedmiu minutach prowadziła 2:0, a w końcowych fragmentach meczu rozbiła rywala, aplikując mu aż pół tuzina goli. Hattricka skompletował Kacper Majerz, a dwa trafienia dorzucił najskuteczniejszy czwartoligowiec, Dawid Kuczyński. Na jego koncie jest już trzynaście trafień. Między innymi dzięki temu okazałemu zwycięstwu Pogoń awansowała na pierwsze miejsce. Pomógł w tym również remis, który padł w innym hitowym starciu weekendu. Mowa o pojedynku LKS Gołuchów z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Podział punktów bardziej może cieszyć Tarnovię, bo choć prowadziła od 6. minuty za sprawą Maurycego Niemczyka, to jednak gołuchowianie byli bliżsi zwycięstwa. Na początku drugiej części LKS szybko przeszedł ze stanu 0:1 do 2:1, lecz nie utrzymał korzystnego wyniku. Do remisu doprowadził w ostatnim kwadransie Błażej Telichowski.

Więcej w nr 41 (1347) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.