Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Izodory, Wacławy 4 Kwietnia 2020, 23:27
Dziś 9°C
Jutro 12°C
Sport
17 Stycznia, 2018

Piłka nożna: Polonia rozpoczęła przygotowania

25 listopada piłkarze z Alei Marcinkowskiego rozegrali ostatnie spotkanie rundy jesiennej, po czym zawodnicy udali się na krótkie, zimowe urlopy. Po nieco ponad miesiącu wrócili jednak do swoich zajęć, żeby rozpocząć przygotowania do piłkarskiej wiosny. Na inauguracyjnych zajęciach pojawiło się piętnastu zawodników.

Inauguracyjne zajęcia rozpoczęły się tradycyjnie od krótkiego spotkania w szatni, gdzie po przerwie zimowej graczy przywitali trener Bogdan Kowalczyk oraz sternik kępińskiego klubu Karol Szubert. Po zaprezentowaniu planu pracy na najbliższe tygodnie kępnianie udali się na siłownie, po czym nadszedł czas na zajęcia w terenie. – Myślę, że w drużynie utrzymały się bardzo dobre morale z udanej rundy jesiennej i widać było, że pierwszy, jeszcze ulgowy trening był dobrą zabawą – powiedział Karol Szubert, prezes kępińskiej Polonii. Wśród zawodników, którzy stawili się na pierwszych zajęciach zabrakło kilku twarzy. Zabrakło między innymi Mateusza Soparta, któremu zakończyło się wypożyczenie z LKS-u Jankowy. Sprawy zawodowe zatrzymały natomiast Witolda Kamosia, a kilka dni dłużej potrwa przerwa Adriana Holaka, który w najbliższym czasie pojawi się jednak na zajęciach. Zabrakło również Kameruńczyka Bernarda Fai Ndukonga oraz Grzegorza Kubiszyna. Golkiper biało-niebieskich jest obecnie testowany przez trzecioligową Ślęzę Wrocław. Na zajęciach pojawiło się dwóch testowanych zawodników, których personaliów póki co włodarze kępińskiego klubu nie chcą zdradzać. W notatniku trenera znalazło się siedem terminów, w których biało-niebiescy rozegrają mecze kontrolne.

~ BAS

Cały artykuł dostępny będzie w nr 3 (1258) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!