Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Edgara, Elżbiety 9 Lipca 2020, 00:25
Dziś 13°C
Jutro 20°C
Sport
5 Czerwca, 2019

Piłka nożna: Polonia przegrała, ale postraszyła lidera

Lekko, łatwo i przyjemnie miało być liderowi z Wągrowca w starciu z Polonią Kępno. Tymczasem gracze Nielby musieli się natrudzić, aby ostatecznie pokonać podopiecznych Bogdana Kowalczyka. Porażka 1:2 (0:1) wstydu nie przynosi, ale nie wnosi też nic do dorobku punktowego biało-niebieskich. Do końca wyczerpującego sezonu pozostały już tylko cztery kolejki.

Zdecydowanym faworytem grupowego spotkania Nielby z Polonią Kępno byli gracze z Wągrowca, którzy zmierzają po mistrzostwo ligi, a co za tym idzie awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. Kępnianie w pojedynku z liderem musieli radzić sobie w mocno okrojonym składzie. Cały czas kontuzjowani są Filip Latusek, Piotr Cierlak i Kacper Skupień. Trener Bogdan Kowalczyk w tym meczu nie mógł ponadto skorzystać z Jakuba Góreckiego, Leonardo Okeke i Adriana Holaka. Obie drużyny rozpoczęły mecz dość zachowawczo, lecz dłużej przy piłce utrzymywali się miejscowi. Nielba zagrożenie stwarzała głównie po stałych fragmentach. Polonia próbowała kontratakować, a bardzo aktywni byli zwłaszcza Borys Wawrzyniak i Łukasz Walczak. Wynik otworzył w 20. minucie Rafał Leśniewski, który otrzymał podanie z prawego skrzydła, odwrócił się w polu karnym i strzałem z okolic pola karnego uderzył nie do odbrony. Piłka odbiła się jeszcze od słupka zanim zatrzepotała w siatce. Mimo kilku okazji z obu stron wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

~ BAS

Więcej w nr 23 (1329) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!