Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:50
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Sport
7 Grudnia, 2017

Piłka nożna: Polonia poznała rozkład jazdy

Przed dwoma tygodniami w siedzibie Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie grup XVI Halowego Turnieju Seniorów im. generała Edwarda Pastuszka, którego tegoroczna edycja odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 grudnia w Opatówku. W nieoficjalnych halowych mistrzostwach okręgu kaliskiego wystąpią przedstawiciele trzeciej i czwartej ligi oraz reprezentanci Kaliskiej Klasy Okręgowej.

W sobotę, 9 grudnia (godz. 11:00) odbędzie się szesnasta edycja Halowego Turnieju Seniorów im. gen. Edwarda Pastuszka, który zostanie rozegrany w podkaliskim Opatówku. Decyzję w sprawie wyboru gospodarza podjęto przed kilkoma tygodniami, podczas posiedzenia Zarządu Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Coroczny turniej upamiętniający zasłużonego działacza Edwarda Pastuszka przyciąga nie tylko kibiców, ale przede wszystkim najlepsze drużyny okręgu kaliskiego. Do udziału w turnieju Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej tradycyjnie już postanowił zaprosić osiem zespołów. Dwa z nich to aktualni przedstawiciele trzeciej ligi, wśród których znalazł się Jarota Jarocin oraz Centra 1946 Ostrów Wielkopolski. Aż czterech przedstawicieli ma klasa okręgowa, a ten szczebel rozgrywkowy będą reprezentowały zespoły KS Opatówek, Zielonych Koźminek, Piasta Kobylin oraz Victorii Skarszew. Zaproszenia przyjęły jeszcze dwa czwartoligowe kluby – Polonia Kępno oraz beniaminek tych rozgrywek, LKS Gołuchów. I to właśnie piłkarze z Alei Marcinkowskiego będą rywalem trzecioligowej Centry Ostrów Wielkopolski oraz występujących na zapleczu czwartej ligi ekip z Kobylina i Skarszewa w grupie B. Faworytem grupy A będzie trzecioligowy Jarota Jarocin, który chce wygrać ten turniej po raz drugi z rzędu. W gronie faworytów upatruje się również piłkarzy Klubu Sportowego Opatówek, którzy byli rewelacją jesiennej części sezonu w klasie okręgowej, a na dodatek będą występować przed własną publicznością. Rywalami piłkarzy spod Kalisza będą jeszcze czwartoligowcy z Gołuchowa oraz Zieloni Koźminek. Zwycięzcy grup zmierzą się o pierwsze miejsce, drużyny z drugich lokat o trzecie, z trzecich o piąte, a z czwartych o siódme. Dodajmy, że Halowy Turniej Seniorów im. generała Edwarda Pastuszka po raz pierwszy odbędzie się w Opatówku. Polonia Kępno zmagania w tegorocznej edycji turnieju rozpocznie od starcia z Piastem Kobylin, które rozpocznie się o godzinie 11:54. Niespełna pół godziny później kolejnym rywalem kępnian będzie Victoria Skarszew. Podopieczni Bogdana Kowalczyka zmagania grupowe zakończą meczem z trzecioligową Centrą 1946 Ostrów Wielkopolski. Starcie z ostrowianami zaplanowano na godzinę 14:18.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!