Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Brunona, Jana, Wery 13 Lipca 2024, 02:13
Dziś 23°C
Jutro 17°C
Sport
26 Września, 2023

Piłka nożna: Polonia Kępno, czyli klub z bogatą historią

Z sekretarzem Zarządu Kępińskiego Klubu Piłkarskiego Polonia 1008 Marcinki Kępno Jarosławem Pawlakiem (historiografem kępińskiego sportu) o roku jubileuszowym 115-lecia działalności klubu rozmawia Bartłomiej Steinert.

W ostatnich miesiącach działo się bardzo dużo wokół klubu. W trakcie zimowej przerwy doszło w drużynie do trzęsienia ziemi, czego efektem było odejście kluczowych piłkarzy. Postawiliście na młodych i niedoświadczonych graczy. Było sporo obaw o utrzymanie, ale ostatecznie cel, którym było pozostanie w 4 lidze udało się zrealizować?
Finansowo-organizacyjne zawirowania towarzyszą tradycyjnie zimowym przerwom, na wszystkich szczeblach, nie ominęły one również rozgrywek IV ligi. Jak wiemy, już na starcie rundy rewanżowej sezonu 2022/23 ze zmagań ligowych wycofał się zespół beniaminka Victorii Skarszew. Również z obozu innych drużyn zaczęły docierać niepokojące sygnały, świadczące o tym, że przyszłość wielu klubów stanęła pod znakiem zapytania. W istocie problemy te w znaczący sposób dotknęły również zespół Polonii 1908 Marcinki Kępno.

Więcej w nr 39 (1549) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!