Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2024, 22:04
Dziś 8°C
Jutro 9°C
21 Marca, 2018

Piłka nożna: Podium Marcinków w Łodzi

Piłkarze Marcinków Kępno z rocznika 2005 będą mile wspominać start w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Hary Cup 2018, który rozgrywano w Łodzi. Kępińskim piłkarzom udało dotrzeć się do strefy medalowej i ostatecznie stanęli na najniższym podium, zostawiając w pokonanym polu rówieśników między innymi z UKS-u SMS Łódź czy ŁKS-u Łódź.

W zimowej scenerii, w miniony weekend w Łodzi odbył się Ogólnopolski Turniej Piłkarski Hary Cup 2018. Łódzki turniej co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem drużyn i ma bardzo bogatą historię. W przeszłości udział w tym turnieju brali między innymi Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok czy Bartosz Bereszyński. W tegorocznej edycji, wśród dwunastu drużyn z Polski wystąpili też młodzi piłkarze Marcinków Kępno.Podopieczni trenera Pawła Falszewskiego zaprezentowali się bardzo dobrze. W pierwszym dniu, wygrali, jako jedyna drużyna, wszystkie mecze, zdobywając osiem bramek i nie tracąc ani jednego gola. Ograli ŁKS II Łódź 4:0, Salos Szczecin 1:0 i w ćwierćfinale pokonali AP Ostróda 3:0. Niedzielną rywalizację kępnianie rozpoczęli od półfinału z AGAPE Białołęka. Od pierwszej minuty piłkarze Marcinków, mimo zdecydowanej przewagi fizycznej przeciwnika, przypuścili atak na rywali. Wydawałoby się, że zdobycie gola jest kwestia czasu. Niestety, błąd w defensywie spowodował, że przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Kępnianie jednak nie załamali się i ciągle atakowali. – Było wiele strzałów na bramkę przeciwnika, gra toczyła się niemal bez przerwy na połowie przeciwnika. Nie udało się, rywale w samej końcówce skontrowali nas i dosłownie w ostatniej sekundzie strzelili gola na 2:0. Był płacz, rozpacz i złość wśród zawodników – powiedział Paweł Falszewski, trener rocznika 2005.

Więcej w nr 12 (1267) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.