Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2024, 10:10
Dziś 6°C
Jutro 14°C
Sport
12 Marca, 2024

Piłka nożna: Pierwsze kluby z awansami, Polonia z porażką weszła w piłkarską wiosnę

To nie był udany początek wiosny w wykonaniu piłkarzy Polonii 1908 Marcinków Kępno. Pierwszy oficjalny mecz kępnian w 2024 r. zakończył się bolesną porażką. Szkoda, że biało-niebiescy odpadają w takich okolicznościach, ale swoją postawą nie zasłużyli na awans do kolejnych gier.

Poznaliśmy siedmiu uczestników 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W weekend przepustkę do kolejnej rundy uzyskały Huragan Pobiedziska, Obra Kościan, Victoria Września, Nielba Wągrowiec, Ostrovia Ostrów Wielkopolski i Wiara Lecha Poznań, która po konkursie rzutów karnych wyeliminowała Lipno Stęszew. W kolejnej rundzie zameldowała się jeszcze Polonia Chodzież, która wyrzuciła za burtę pucharowej rywalizacji Polonię 1908 Marcinki Kępno. To czwarty raz w ostatnich pięciu latach, kiedy piłkarze z Alei Marcinkowskiego już w pierwszej rundzie żegnają się z rozgrywkami pucharowymi na szczeblu wojewódzkim.

~ BAS

Więcej w nr 11 (1572) 2024 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!