Longiny, Toli, Zygmunta 2 Maja 2024, 22:37
Dziś 18°C
Jutro 22°C
16 Sierpnia, 2018

Piłka nożna: Pełna pula na inaugurację

W weekend rozpoczęły się rozgrywki sezonu 2018/2019 w Lidze Międzyokręgowej Kalisz-Konin. Inauguracja miała dość interesujący przebieg. Padło kilka dość zaskakujących rozstrzygnięć, co tylko potwierdza, że rywalizacja w rozpoczętym sezonie powinna być bardzo ciekawa. Na inaugurację piłkarze zaprezentowali wysoką skuteczność, w siedmiu spotkaniach zdobywając dwadzieścia dwie bramki. Pierwszym liderem został Piast Czekanów. Oczy kibiców zwrócone były jednak na Mroczeń. Tam, jedyny nasz przedstawiciel na tym szczeblu rozgrywkowym, odniósł inauguracyjne zwycięstwo nad Stalą Pleszew.

Pierwsze spotkanie zespół Orła, rozgrywał przed własną publicznością z pleszewską Stalą. Patrząc na dokonania w letnim okienku transferowym, to goście z Pleszewa przystępowali do meczu z Orłem jako faworyci. Jednak zbyt pewni siebie piłkarze Łukasza Bandosza zaliczyli falstart, przegrywając z Orłem Mroczeń 1:3. Piłkarze pleszewscy nie byli gorszym zespołem od mroczenian, jednak kiedy nie wykorzystuje się rzutu karnego i pudłuje wręcz na pustą bramkę, to zwyczajnie nie można wygrać takiego spotkania. Od samego początku grę w meczu prowadzili pleszewianie, a drużyna Marka Wojtasiaka skupiła się na grze obronnej i wyprowadzeniu kontrataków. Taktyka Orła okazała się jednak o wiele lepsza, bowiem już w 13. minucie gospodarze prowadzili 1:0. Po wrzucie ze skrzydła z prawej strony, piłkę głową przeciął Miłosz Jędrzejewski i futbolówka zatrzepotała w siatce. Goście mogli odpowiedzieć dziesięć minut później, ale Krzysztof Matuszak przeniósł piłkę nad bramką Rafała Peksy. Po dwóch kwadransach to jednak Orzeł mógł prowadzić 2:0, ale z uderzeniem Miłosza Jędrzejewskiego znakomicie poradził sobie Patryk Lewicki. Z kolei tuż przed przerwą do wyrównania powinni doprowadzić przyjezdni, ale w dogodnej sytuacji pomylił się Błażej Ciesielski. Po zmianie stron pleszewianie rzucili się do odrabiania strat, ale w dalszym ciągu niewiele z tego wynikało. Przyjezdnym brakowało też szczęścia, a było tak między innymi po trafieniu Jacka Pacyńskiego w słupek. Mroczenianie w dalszym ciągu grali z kontry i w 53. Mariusz Bednarek podwyższa prowadzenie swojego zespołu. W 73. minucie pleszewianie zdobyli w końcu bramkę kontaktową. Błażej Ciesielski zagrał do Jacka Pacyńskiego, a ten bez większych kłopotów pokonał golkipera Orła Mroczeń. Do końca spotkania trwał napór na bramkę Orła. Goście seryjnie marnowali jednak swoje sytuacja, a w dziewięć minut przed końcem stało się jasne, że tego dnia przyjezdni nie zdołają wywieźć z Mroczenia chociażby jednego punktu. Pleszewianie nie wykorzystali rzutu karnego w 81. minucie, kiedy to piłkę nad bramką posłał Jacek Pacyński. Pleszewianie dyktowali warunki gry, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy. W 89. minucie Rafał Janicki ustalił losy meczu i zapewnił swojej drużynie arcyważne punkty. Zwycięstwa na początek odnieśli pozostali przedsezonowi faworyci. Piast Kobylin ograł przed własną publicznością Polonusa Kazimierz Biskupi 2:1, Astra Krotoszyn pokonała na wyjeździe Wilki Wilczyn 1:0, a Victoria Ostrzeszów także na wyjeździe rozprawiła się na wyjeździe z Tulisią Tuliszków. Do skutku nie doszło natomiast spotkanie dwóch innych czołowych drużyn. Mowa o starciu Białego Orła Koźmin Wielkopolski z SKP Słupca, które odwołano i wyznaczono nowy termin na 22 sierpnia.

Wyniki 1. kolejki
LZS Orzeł Mroczeń 3 (1)
KS Stal Pleszew 1 (0)
Bramki: 1:0 Miłosz Jędrzejewski - 13’, 2:0 Mariusz Bednarek - 53’, 2:1 Jacek Pacyński - 73’, 3:1 Rafał Janicki - 89’.
Orzeł: Rafał Peksa – Mariusz Bednarek, Rafał Janicki, Kacper Małolepszy (Jacek Łaś - 60’), Kamil Jurasik, Jakub Kupczak, Łukasz Gajewski (Marcin Górecki - 68’), Dariusz Luźniak, Miłosz Jędrzejewski, Jakub Strąk, Daniel Parzybót. Trener: Marek Wojtasiak.
LKS Raszkowianka Raszków 1 (0)
MKS Tur 1921 Turek 1 (1)
Bramki: 0:1 Beniamin Trzepacz - 27’, 1:1 Patryk Adamski - 90+2’.
KS Piast Kobylin 2 (2)
GKS Polonus Kazimierz Biskupi 1 (0)
Bramki: 1:0 Patryk Kamiński - 6’, 2:0 Mirosław Kaźmierczak - 41’, 2:1 Mateusz Czajka - 90’.
MGKS Tulisia Tuliszków 1 (0)
KP Victoria Ostrzeszów 3 (1)
Bramki: 0:1 Robert Skrobacz - 16’, 0:2 Maciej Stawiński - 46’, 1:2 Jarosław Gorgolewski - 78’, 1:3 Remigiusz Pastucha - 80’.
GKS Sompolno 1 (1)
MLKS Odolanovia Odolanów 3 (2)
Bramki: 0:1 Kamil Czołnik - 1’, 0:2 Daniel Bąk - 20’ (z karnego), 1:2 Mirosław Szczebelski - 37’, 1:3 Mikołaj Marciniak - 85’.
GOS Zieloni Koźminek 0 (0)
LKS Piast Czekanów 4 (0)
Bramki: 0:1 Damian Grzeszczyk - 65’ (z karnego), 0:2 Sebastian Smolarek - 70’, 0:3 Mariusz Dolny - 72’, 0:4 Sebastian Smolarek - 81’.